Sice po Vánocích už velmi na sladké chuť nemáme, tento recept však doporučuji vyzkoušet, pokud přece jen občas zhřešíte a mlsáte. Pokud nemáte příliš mnoho času na přípravu, tento recept se vám bude určitě líbit. My jsme si ho zamilovali už po prvním ochutnání. Lahodné pudinkové kostky můžete mít na stole ještě dnes i vy…

Budete potřebovat:

těsto:

5 vajíček

5 lžic cukru

5 lžic polohrubé mouky

3 lžíce vody

3 lžíce oleje

1 prášek do pečiva

krém:

2 vanilkové pudinky

2 čokoládové pudinky

250 gramů cukru

1 litr mléka

200 gramů másla

poleva:

250 ml smetany na šlehání

100 gramů hořké čokolády

postup:

Jako první budeme připravovat těsto. V misce si smícháme všechny potřebné ingredience a tedy vajíčka, cukr, mouku, vodu, olej a prášek do pečiva. Vznikne nám klasické hutnější těsto. Plech si vyložíme papírem na pečení, případně plech jen vytřeme máslem a nalijeme těsto. Pečeme na 180 stupňů Celsia asi 20 minut. Necháme vychladnout a rozdělíme / prořízneme na poloviny.

Mezitím si připravíme krém. Uvaříme si pudinky dohromady. Přidáme mléko a cukr a vymícháme hustý krém. Na závěr ještě přimícháme máslo.

Na první polovinu těsta vylijeme krém a na krém dáme druhou polovinu těsta. Tu zalijeme mlékem a přidáme zbytek krému. Mlékem těsto zaléváme proto, aby bylo měkčí a vláčnější.

Připravíme si polevu a to tak, že v zahřáté smetaně rozpustíme čokoládu. Počkáme, dokud nám hmota trochu zhoustne a následně ji vylijeme a navrstvíme na vrch koláči. Koláč necháme ještě trochu ztuhnout v lednici.

Dobrou chuť.